tel. 600 220 095 Infolinia czynna w godz: pn-pt. 9-17 sklep@wegielsztygar.pl
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

W jakiej formie kupować węgiel – workowany czy luzem?

Worek węgla a węgiel luzem

No właśnie, jak lepiej? Dużo zależy od tego, gdzie i jak możemy węgiel przechowywać. Jeśli mamy piwnice albo miejsce zadaszone to nie ma problemu aby węgiel przechowywać tam luzem.   

Kiedy opał workowany jest wygodnym rozwiązaniem?

Ekogroszek workowany łatwiej jest zważyć i sprawdzić czy sprzedawca nie oszukał nas na wadze. Łatwiej postawić jest worek na wadze, niż sprawdzić czy 2 tony węgla luzem to faktycznie 2000 kg.  

Istotny jest sposób pakowania węgla – jeśli sprzedawca pakuje węgiel na profesjonalnej linii pakująco ważącej to niedoważenie węgla nie powinno się zdarzać. Przy wagach półautomatycznych i ręcznych może dochodzić do wahań niekorzystnych dla kupującego.  

Węgiel w big bagach - czym są big bagi?

Rozwiązaniem pośrednim jest węgiel w big bagach. To jednotonowe, wielkie worki, które częściowo zabezpieczają opał i ułatwiają jego przechowywanie.  

Od czego zależą ceny węgla workowanego?

Cena węgla workowanego jest najczęściej nieznacznie wyższa niż luzem. Opał ten jednak jest zabezpieczony workami foliowymi, czasem z systemem mikrowentylacji. Łatwiej także jest dozować taki opał do podajnika pieca w domu.   

Worek węgla marki Sztygar ® to 25 kg wyczyszczonego z kamienia opału który jest dodatkowo dosuszany. Opał tak przygotowany może być długo składowany i nie utraci swoich właściwości fizykochemicznych.

Opał workowany to dobry wybór pod warunkiem, że kupujemy z rzetelnego i sprawdzonego źródła, bo tylko wtedy możemy być pewni, że kupujemy ekogroszek czy orzech workowany, a nie workowanego kota.

Sprawdź nasz tani i dobry ekogroszek kolumbijski!

pixel