W jakiej formie kupować węgiel – workowany czy luzem?
Worek węgla a węgiel luzem
No właśnie, jak lepiej? Dużo zależy od tego, gdzie i jak możemy węgiel przechowywać. Jeśli mamy piwnice albo miejsce zadaszone to nie ma problemu aby węgiel przechowywać tam luzem.
Kiedy opał workowany jest wygodnym rozwiązaniem?
Ekogroszek workowany łatwiej jest zważyć i sprawdzić czy sprzedawca nie oszukał nas na wadze. Łatwiej postawić jest worek na wadze, niż sprawdzić czy 2 tony węgla luzem to faktycznie 2000 kg.
Istotny jest sposób pakowania węgla – jeśli sprzedawca pakuje węgiel na profesjonalnej linii pakująco ważącej to niedoważenie węgla nie powinno się zdarzać. Przy wagach półautomatycznych i ręcznych może dochodzić do wahań niekorzystnych dla kupującego.
Węgiel w big bagach - czym są big bagi?
Rozwiązaniem pośrednim jest węgiel w big bagach. To jednotonowe, wielkie worki, które częściowo zabezpieczają opał i ułatwiają jego przechowywanie.
Od czego zależą ceny węgla workowanego?
Cena węgla workowanego jest najczęściej nieznacznie wyższa niż luzem. Opał ten jednak jest zabezpieczony workami foliowymi, czasem z systemem mikrowentylacji. Łatwiej także jest dozować taki opał do podajnika pieca w domu.
Worek węgla marki Sztygar ® to 25 kg wyczyszczonego z kamienia opału który jest dodatkowo dosuszany. Opał tak przygotowany może być długo składowany i nie utraci swoich właściwości fizykochemicznych.
Opał workowany to dobry wybór pod warunkiem, że kupujemy z rzetelnego i sprawdzonego źródła, bo tylko wtedy możemy być pewni, że kupujemy ekogroszek czy orzech workowany, a nie workowanego kota.
Sprawdź nasz tani i dobry ekogroszek kolumbijski!