Jak tanio kupować węgiel?

Portal www.czysteogrzewanie.pl zadaje bardzo mądre pytanie: węgiel tani czy dobry?  Polecamy artykuł na ten właśnie tam.  

Tani węgiel to nie kwestia jego ceny ale tego co ten węgiel daje kupującemu.  Należy pamiętać, że kupujemy ciepło do domu a nie tonę skamieliny.  I nie powinniśmy porównywać cen worka węgla a raczej popatrzeć na to co ona może nam dać.  Służy do tego prosta formuła:  

cena za 1t [zł] / wartość opałowa [MJ/kg] = cena ciepła [zł/GJ]  

Przykładowo  

Cena tony Węgiel Sztygar = 799 zł Wartość opałowa ekogroszku ULTRA = 28 MJ/kg  

Zatem 1 GJ ciepła to w tym przypadku koszt 28,50 zł  

Powinniśmy jednak oprócz wartości opałowej (nie mylić z ciepłem spalania -  o tym tutaj) zwrócić uwagę na inne parametry techniczne oraz jakościowe opału.  

Zawartość popiołu oraz indeks Rogi to informacja o tym jaka ilość popiołu i żużla pozostanie nam w palenisku po spaleniu węgla.  Jeśli codziennie musimy je czyścić, to koszt 28,5 zł przestaje być aktualny bo należy dodać do niego czas jaki spędzamy w kotłowni czyszcząc palenisko.  

Węgiel mokry – czyli zbyt wysoka zawartość wilgoci to problemy z rozpalaniem oraz słabszy płomień czyli mniej ciepła podczas spalania.  

Istotnym parametrem węgla jest jego typ.  Najlepszym i najczęściej stosowanym w gospodarstwach domowych jest węgiel typu 32.1 i 32.2 (zgodnie z Polską Normą PN-82 G- 97002).  To węgiel tzw. płomienny, niespiekający (brak żużla w palenisku).  

Węgle o zbyt wysokiej kaloryczności to najczęściej węgle koksujące.  Więc nie warto kusić się tylko na ten parametr.  

Gdzie znaleźć tani ekogroszek?          

Najniższe ceny węgiel, miał, orzech i ekogroszek osiąga latem.  To czas gdy mniej przewidujący klienci nie myślą o nadchodzącej zimie.  To okres gdy można kupić go taniej pod warunkiem, że sposób pakowania oraz przygotowanie węgla jest odpowiednie do długiego przechowywania.

Węgiel Sztygar jest pakowany w worki z wytrzymałej folii oryginalnej LDPE a przed pakowaniem jest podsuszany co zapobiega zawilgotnieniu podczas przechowywania.  

Jakie są opinie o tanim opale?   

Wg nas i wielu ekspertów tani opał to słabe rozwiązanie.  Tani opał prawie zawsze ma w sobie jakiś haczyk, który spowoduje, że w rezultacie będzie nas kosztować jeszcze więcej, nie tylko pieniędzy ale i czasu i nerwów.  

Jak sprawdza się ekogroszek jako tani opał?

 

Na cenę węgla składa się wiele czynników.  Węgiel Sztygar jest poddawany specjalistycznym procesom sortowania, odsiewania, kruszenia.  Innowacyjna metoda czyszczenia go z kamienia i innych ciał stałych to także moment gdy jest podsuszany. Gwarantuje to najwyższą jakość za niewygórowaną cenę i wygodę korzystania.  

Najlepszy sklep z tanim opałem

Wierzymy, że najlepsza jakość relacji do ceny Węgla Sztygar to najlepszy sklep z tanim opałem na rynku.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Wyrażam zgodę
pixel