tel. 600 220 095 Infolinia czynna w godz: pn-pt. 9-17 sklep@wegielsztygar.pl
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Indeks Rogi i inne parametry Węgla Sztygar

Naszym klientom oferujemy unikalne paliwo do pieców niskoemisyjnych - Ekogroszek Sztygar®. To znakomity środek grzewczy, doceniany przede wszystkim przez klientów indywidualnych do ogrzewania domów. Nasz ekogroszek posiada właściwości, dzięki którym zapewnia skuteczne ogrzewanie domu, firmy, magazynu i wielu innych przestrzeni. Ten produkt charakteryzuje niski indeks Rogi oraz niska zawartość siarki i popiołu.

Jakie parametry ma Ekogroszek Sztygar®?

Ekogroszek Sztygar® to produkt o granulacji od 5-25 mm. Dzięki temu ekogroszek może być stosowany zarówno w kotłach retortowych, jak również w innych typach kotłów wyposażonych w automatyczny podajnik paliwa. Ekogroszek Sztygar® charakteryzuje się wysoką kalorycznością, niską zawartością siarki i popiołu oraz niskim współczynnikiem spiekania tzw. Rogi. Jakość oferowanego naszym Klientom produktu jest dla nas najważniejsza. Ekogroszek Sztygar® to opał niezależnie badany przez akredytowane laboratoria. Zapewniamy rzetelną informację o jakości sprzedawanych towarów. Specyfika parametrów węgla zawarta jest w certyfikatach jakości węgla, dostępnych na naszej stronie do pobrania.

Dlaczego indeks Rogi jest istotny?

Indeks rogi to parametr, oceniający poziom tworzenia się spieku koksowego. Im wyższy, tym gorszy jest proces ogrzewania. Inaczej mówiąc, palący się ekogroszek o wysokim indeksie Rogi wytwarza bardzo dużą ilość spieków. Daje dużo ciepła ale przez bardzo krótki okres czasu, przez co trudniej ogrzać jakiekolwiek pomieszczenie. Nie wspominając już nawet o całym domu. Węgiel o wysokim indeksie Rogi to często bardzo wysokoenergetyczne węgle, używane w piecach przemysłowych, gdzie ważne jest szybkie osiągniecie bardzo wysokiej temperatury. Ekogroszek do ogrzewania domu może być używany wtedy, gdy indeks Rogi kształtuje się na poziomie od 0 do 30. Oczywiście im mniejszy współczynnik, tym lepsza jakość ekogroszku. Ekogroszek Sztygar posiada optymalny indeks Rogi. Zadba o dobrą kondycję pieca i całej instalacji grzewczej.

pixel