Blog

O paleniu ekogroszkiem

O paleniu ekogroszkiemCzy „eko” w nazwie „ekogroszek” rzeczywiście oznacza, że mamy do czynienia z paliwem, które nie ma negatywnego wpływu na środowisko?   Ekologia ekogroszku to przede wszystkim sam proces spalania.  Ekogroszek palony w piecach 5 generacji, tzw. piecach ecodesign, emituje znikome ilości substancji szkodliwych do atmosfery, w ilości porównywalnej do poziomów emitowanych przez pellet, który jest uznany za paliwo zielone.
Przeczytaj więcej

Co zawiera świadectwo jakości węgla i jak go czytać?

Co zawiera świadectwo jakości węgla i jak go czytać?

 

Świadectwo jakości węgla to dokument, który określa wszystkie jego cechy oraz dopuszcza do sprzedaży na terenie Polski. 

Jak odczytywać znajdujące się w nim informacje? Wyjaśniamy!niu


Przeczytaj więcej

Sklep z ekogroszkiem Sztygar® ze znakiem TRUSTED SHOPS

Sklep z ekogroszkiem Sztygar® ze znakiem TRUSTED SHOPS

Bezpieczeństwo podczas zakupów w sklepie internetowym jest najważniejsze. SZTYGAR.PL jako pierwszy sklep online z ekogroszkiem otrzymał europejski znak jakości TRUSTED SHOPS. Certyfikat ten gwarantuje ochronę praw Kupującego, i autentyczne opinie użytkowników. Lider w dostarczaniu energetycznego i niskoemisyjnego ekogroszku buduje zaufanie Klientów poprzez europejski znak gwarantujący bezpieczne zakupy w sieci. 


Przeczytaj więcej

Co to jest czyste spalanie?

Co to jest czyste spalanie?Pod pojęciem „czystego spalania” rozumiemy takie spalanie paliwa stałego, które nie emituje do atmosfery trujących zanieczyszczeń, a jednocześnie pozwala na całkowite jego zużycie. W jaki sposób można palić węglem tak, aby osiągnąć ten stan?
Przeczytaj więcej

Gwarancja i certyfikaty jakości marki Sztygar

Gwarancja i certyfikaty jakości marki SztygarAktualne certyfikaty jakości węgla są dostępne zarówno na naszej stronie jak i na indywidualną prośbę naszych Klientów. Jesteśmy wiarygodni - zarówno ekogroszek, orzech jak i miał, każdorazowo bada i certyfikuje akredytowane laboratorium.

Osoby inwestujące w zakup, instalację i wyposażenie nowoczesnej kotłowni węglowej na ekogroszek, oczekują komfortu zbliżonego do tego przy korzystaniu z gazu ziemnego za uczciwą, niższą cenę. 


Oferta Synergio Group S.A. stanowi odpowiedź na te potrzeby.
Przeczytaj więcej

Raty 0% z Santander Bank

Raty 0% z Santander Bank

Oferta rat 0% w sklepie Sztygar to ZERO kosztów dodatkowych dla Klienta oraz możliwość odroczenia pierwszej spłaty o 3 miesiące.

Mamy świadomość, że wydatek na opał do domu potrafi mocno obciążyć budżet domowy.  Wychodząc naprzeciw naszym Klientom, wspólnie z bankiem Santander Consumer przygotowaliśmy ofertę umożliwiającą Państwu późniejszą zapłatę za zakupiony towar i rozłożenie tej kwoty na nieoprocentowane raty.

Koszty kredytu producent ekogroszku Sztygar bierze na siebie.

Zakupy na e-raty w Santander Consumer Banku to więcej korzyści niż myślisz! 

Dowiedz się więcej:

 


Przeczytaj więcej

Ekogroszek workowany czy luzem?

Ekogroszek workowany czy luzem?Ekogroszek jest coraz bardziej docenianym paliwem stałym, które chętnie kupuje się zarówno do ogrzewania domu, jak i budynków publicznych. Niemal każdy sprzedający ekogroszek sklep online oferuje go w dwóch formach: pakowany do worków oraz luzem. Na które rozwiązanie lepiej postawić?
Przeczytaj więcej

Ciepło spalania vs wartość opałowa

Ciepło spalania vs wartość opałowaWiele osób traktuje ciepło spalania oraz wartość opałową jako ten sam parametr. Jest to poważny błąd – te określenia dotyczą dwóch różnych wskaźników jakości węgla. Wiele firm niestety wprowadza w błąd kupującego podając zamiast parametru wartości opałowej właśnie ciepło spalania. Warto więc wiedzieć, czym różnią się od siebie te parametry i jak odczytywać ich wartości.
Przeczytaj więcej

Polski ekogroszek vs ekogroszek kolumbijski - jaki węgiel kupić?

Polski ekogroszek vs ekogroszek kolumbijski - jaki węgiel kupić?Ekogroszek to paliwo cechujące się wysokimi wartościami opałowymi przy niewielkiej zawartości siarki oraz niskiej spiekalności. Może być stosowany do pieców konwencjonalnych, kotłów zasypowych, kominków oraz kuchni węglowych.
Przeczytaj więcej

Ty także możesz wziąć udział w zalesianiu Polski! 

Ty także możesz wziąć udział w zalesianiu Polski! 

(…) Posadźmy bilion drzew, a uratujemy świat - mówią naukowcy. Ostatnie badanie wykazało ogromny potencjał sadzenia drzew, jako kontratak przeciwko zmianom klimatycznym. Według naukowców, to najprostszy sposób, aby nie tylko spowolnić, ale też zatrzymać drastyczny wpływ CO2 na klimat.(…)

Źródło: https://tech.wp.pl/musimy-posadzic-bilion-drzew-to-jedyny-sposob-na-cofniecie-kryzysu-klimatycznego-6399246936073857a 


Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij
pixel