tel. 600 220 095 Infolinia czynna w godz: pn-pt. 9-17 sklep@wegielsztygar.pl
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przywróćmy las pod klęsce 100-lecia

2020-12-31
Przywróćmy las pod klęsce 100-lecia

W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów. 

Stawialiśmy głównie na drzewa liściaste, ponieważ to one produkują najwięcej tlenu. Jednak mając na uwadze troskę o różnorodność środowiska i o to, jak ważna jest jakość lasów, posadziliśmy do tej pory wiele gatunków drzew nie tylko liściastych, ale również iglastych. W lesie który dzięki naszej akcji rośnie w Nadleśnictwie Rytel znalazły się nie tylko dęby, ale również liczne buki, sosny, brzozy, świerki, olchy, a także lipy, graby, czy dzikie jabłonie i czereśnie.  W tej chwili nasz licznik wskazuje 173 450 drzew.

Wierzymy, że intensywna akcja zalesiania to jedno z lepszych działań, które realnie wspiera naturę i poprawi stan powietrza, którym wszyscy oddychamy. To duży projekt, w którym Sztygar z przyjemnością bierze udział i który będziemy kontynuować w kolejnych latach, sadząc jeszcze więcej drzew.

Wcale nie mamy zamiaru zwalniać tempa. Nasz cel to milion!

Każde drzewo ma znaczenie.

 

pixel